BEZ WODY ANI RUSZ!

Co roku, 22 marca obchodzimy Światowy Dzień Wody. Tematem tegorocznych obchodów Światowego Dnia Wody jest „Woda i ścieki”.

Warto pomyśleć też o znaczeniu wody w różnych dziedzinach życia. Jest to najcenniejszy surowiec na naszej planecie. Rozwój gospodarczy wymagaj nowatorskich rozwiązań w gospodarce wodno-ściekowej. To od niej zależy m.in. zdrowie ludzi.

Skąd się bierze woda w kranie? Co dzieje się z nią po użyciu? Dlaczego warto przyłączyć się do kanalizacji? Co to jest woda geotermalna?

Aby właściwie zadbać o zasoby wodne potrzeba nam przede wszystkim wiedzy. Czysta woda jest niezbywalną wartością, o którą trzeba zabiegać i dbać. Uczmy się dlaczego warto zachować zasoby czystej wody dla nas i przyszłych pokoleń. Edukujmy społeczeństwo od dziecka.

Stowarzyszenie „21” działa na rzecz poprawy jakości powietrza i powołało w tym roku Piotrkowski Alarm Smogowy Piotr-AS. Działa na rzecz ochrony bioróżnorodności, ale też prowadzi działania z zakresu edukacji ekologicznej w zakresie ochrony wód.

W tym roku opracowaliśmy projekt edukacyjny z zakresu ochrony powietrza i ochrony zasobów wodnych. Mamy nadzieję, że uda się pozyskać środki na to aby zintensyfikować nasze działania w tym zakresie.

Do zobaczenia podczas działań projektowych.