WYCIECZKA DO KWB BEŁCHATÓW – SZANSA NA ZWIEDZENIE ODKRYWKI PRZED JEJ ZALANIEM WODĄ

Niewielu z Was miało zapewne okazję znaleźć się na samym dole bełchatowskiej odkrywki węgla brunatnego. Wyobraźcie sobie, że ta kopalnia jest niewątpliwie największą dziurą w ziemi w Polsce, jedną z największych w Europie oraz na świecie. Jej głębokość to blisko 300 metrów (wysokość 10 wieżowców). Wyrobisko widać… z kosmosu! Stowarzyszenie „21” umożliwi chętnym zjazd do Kopalni Bełchatów osinobusami pod największe urządzenia nazywane żartobliwie dinozaurami ze względu na swoje gabaryty i konstrukcję.

Tam spędzicie ok. 4 godzin. A jest co oglądać i o czym opowiadać. Niebawem wyrobisko zupełnie zmieni swoje obliczev… Już na powierzchni przejedziecie autokarem na „Górę Kamieńsk”, gdzie zobaczycie jedną z pierwszych w kraju i największą w Łódzkiem elektrownię wiatrową, której moc potrafi zasilić w prąd miasta wielkości Piotrkowa trybunalskiego czy Bełchatowa.

Teraz małe formalności. Wycieczka odbędzie się 20 sierpnia br. (sobota). Organizatorzy zapewniają Wam transport, ubezpieczenie oraz bilety wstępu. Mogą w niej uczestniczyć osoby, które ukończyły 15 lat. Spotykamy się tradycyjnie pod marketem LIDL przy ulicy Kostromskiej 70 w Piotrkowie o godz. 8.00. Powrót około 16.00. Koszt wyprawy, by zobaczyć te energetyczne cuda z bliska to 50 zł.

Zainteresowanych prosimy o kontakt za pośrednictwem FB lub mailem – kontakt@stowarzyszenie21.pl. Tel. kom. 605 440 203.

ZAPRASZAMY.