WYCIECZKA DO KOPALNI BEŁCHATÓW ZBLIŻA SIĘ WIELKIMI KROKAMI

20 sierpnia 2016 r. o godz 8.00 z parkingu przed sklepem LIDL przy ul. Kostromskiej 70 w Piotrkowie Tryb. Odjedzie autokar z uczestnikami wycieczki edukacyjnej do Kopalni Węgla Brunatnego w Bełchatowie.

W programie wycieczki jest zwiedzanie kopalni łącznie z wjazdem do wyrobiska i oglądaniem największych maszyn kopalnianych. To warto zobaczyć.

Wkrótce rozpocznie się napełnianie wodą terenu wyrobiska Kopalni. Powstanie tam największe Polskie jezioro.

Zwiedzanie Kopalni potrwa do 4 godzin. Podróż po dnie Kopalni odbywać się będzie specjalnymi, przystosowanymi do tego celu osinobusami, pod przewodnictwem pracowników Kopalni.

Następnie, autokarem, udamy się na Górę Kamieńską – czyli najwyższe wzniesienie w łódzkim. Tam z bliska zobaczymy pracujące wiatraki na farmie wiatrowej, a także popatrzymy na panoramę kopalni z punktu widokowego usytuowanego na szczycie.

W ciągu kilku godzin znajdziemy się w najniższym i najwyższym punkcie województwa łódzkiego. Przyglądniemy się jak przebiega produkcja energii w sposób konwencjonalny i z wykorzystaniem odnawialnych źródeł.

Powrót z wycieczki planowany jest na godzinę 16-tą.

Organizatorem wyjazdu jest Stowarzyszenie”21” realizujące projekt „Aby jakość powietrza w województwie łódzkim służyła dobremu zdrowiu ” dofinansowany z WFOŚiGW w Łodzi.

W ramach opłaty wpisowej organizator zapewnia przejazdy autokarem, ubezpieczenie, opiekę przewodników na terenie Kopalni, bilety wstępu i przejazd osinobusami po dnie Kopalni. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.stowarzyszenie21.pl .

Zainteresowanych prosimy o kontakt mailowy na adres:
kontakt@stowarzyszenie21.pl