Dbamy o miejsca pamięci – 2015 cz. 1

Szanowni Państwo, Członkowie Stowarzyszenia „21” oraz jego Sympatycy,

zgodnie z naszymi ustaleniami z ostatniego spotkania przystępujemy do pierwszej wspólnej akcji Stowarzyszenia 21. 24 października, o godzinie 9.30, spotkajmy się przy głównej bramie Starego Cmentarza.

Ulotka dotyczącą spotkania tutaj .

Zabierzmy ze sobą worek na śmieci i rękawiczki. Uporządkujemy wspólnie część Starego Cmentarza, a także opowiemy sobie o kilku ciekawych historiach związanych z tamtym miejscem. Planujemy przejście i zapalenie zniczy na grobach uczniów I gimnazjum (obecnie I LO) rozstrzelanych w Lesie Wolborskim w czasie II Wojny Światowej. Zabierze nam to ok 1 godziny. Następnie przejedziemy wspólnie na miejsce rozstrzelania tych młodych ludzi do Lasu Wolborskiego. Odwiedzimy miejsce niezwykłe i chyba trochę zapomniane.

Wspólnie omówimy nasze dalsze działania związane z tragicznymi wydarzeniami tamtych lat. Mało kto potrafi trafić w tamto miejsce. Niewiele jest też upublicznionych informacji o tamtych tragicznych wydarzeniach. Przypomnimy mieszkańcom Piotrkowa Trybunalskiego te wydarzenia i być może zainicjujemy prace nad odświeżeniem symboli upamiętniających egzekucję uczniów.

Spotkanie, wspólna praca i dzielenie się wiedzą o wydarzeniach które miały miejsce w naszym mieście będą okazją także do integracji Członków Naszego Stowarzyszenia. Mamy nadzieję że spotkamy się w szerokim gronie i razem podejmiemy pierwsze wspólne działania.

Zapraszamy każdego chętnego do współpracy.

W imieniu Zarządu Stowarzyszenia „21”

Marlena Głowacka